| Gabriel_Mario_1987 a întrebat:

am un laptop HP si cand dau sa ma joc imi zice ca e placa video veche si cand intru pe speccy imi zice Intel(R)Hd graphics (Core i5) normal ar trebui sa zica Intel hd 2000 3000 4000 5000 cam asa cum era la laptopul meu vechi si nu merge, am incercat sa vad daca e de la drivere da nu specifica aici https://imgur.com/X50kyZw

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Ai un Intel gma generic, ceaa ce nu e o surpriza din moment ce procesorul e din 2011. Iti merg jocuri mai vechi, pe el dar nu pentru nimic lansat recent.

| danbnz a răspuns:

Laptop-uri diferite > componente diferite.
Speccy iti zice ce ai, nu ce crezi tu ca ai.