| xGamerZ212 a întrebat:

Salut TPU,am un laptop i3, 4 gb ram si placa video Intel hd graphic 3000, joc un joc (skill) care are un fel de launcher de la steam,ceva gen jocul e launcherul si cand intru in meci incepe jocul, vreau sa stiu daca tot intru si ies din metch si se freaca ba pe rezolutia jocului ba pe ce a launcherul ui nu se uzeaza placa video? la fel si la alte jocuri daca tot schimb rezolutia (sunt un om indecis) nu se poate strica placa video? dau funda.

Răspuns Câştigător
| EuDOarSieu a răspuns:

Nu are nicio treabă schimbatul rezoluției cu stricatul plăcii video. Poți să te joci și să schimbi rezoluția cât vrei. N-are nicio treabă.