| Simon837373 a întrebat:

Salut TpU! Am un laptop Lenovo, l-am achizitionat acum 9 luni.Cand il aprind imi da black screen si nu pot sa fac nimic, numai sa misc cursoru pe ecran.
Cum pot sa rezolv sa nu mai am black screen?

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Il vopsesti. Serios vorbind, fa-i un clean reinstall de windows, conteaza daca ce primesti tu e "blackscreen" si unde e; sau fa-i un repair cu un stick/dvd etc. In general si cel mai probabil provine din software chestia asta. Incearca sa-l pornesti in safe mode, poate te-ajuta, si e de la vreun driver dar slabe sanse.

1 răspuns:
| ClimateZone a răspuns:

In primul rand sa specifici ce model de Lenovo este si ce ai instalat inainte sa iti dea acel black screen.