| unucavoi a întrebat:

am un laptop Toshiba satellite C660-2QU, nu stiu cum sa folosesc bluetooth-tu, cand intru in device manager imi arata bluetooth ACPI, si imi arata ca driverul este instalat, cu toate astea nu stiu unde sa intru ca sa in activez, si sa il folosesc, ma poate ajuta cineva?
Va multumesc!

4 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Ai bluetooth-ul pornit? Daca nu ai vreun buton, ceva ar trebui sa fie FN si una din tastele cu functii.
Incearca sa intrii si la devices and printers in control pannel, si ar trebui sa gasesti bluetooth-ul pe-acolo. De-aici ai putea sa-l conectezi la un aparat cu bluetooth gen telefon si o sa poti sa transmiti fisiere.

| unucavoi explică (pentru CM7YRE):

Pai tocmai asta vreau sa fac, sa il pornesc da nu stiu de unde, din cate am vazut driverul e in format "sys" poate imi trebuie un program ceva, in device and prnters nu imi apare.

| FIORI a răspuns:

Incearca sa dai click dreapta pe un fisier, o poza de exemplu, si in meniul care apare sa dai send, via bluetooth. La mine asa functioneaza... Sper sa te ajute.

| unucavoi explică (pentru FIORI):

Salut, nu imi apare sa trimit prin bluetooth, tu ai tot Toshiba satellite?