| IulianBarosanu a întrebat:

am un laptop Toshiba satellite, i-am dat upgrade fortat de la windows vista la windows 10, mergea relativ bine, intr-o zi i-am dat un pumn si i s-a crapat hard disk-ul, i-am pus altul mai bun cu 7200 rpm, pe el am pus windows 8.1 si merge de 10 ori mai greu decat cand avea win 10, cum aş putea sa-l fac sa mearga cel putin la fel de bine ca inainte? Dau funda

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

Rufus
https://rufus.ie/
cel mai bun program de facut stick-uri boot-abile pe care il stiu

2 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Ce te retine sa stergi windows 8 si sa pui 10?

sau, poate mai vrei sa ii dai un pumn, iti crapa si hdd-ul asta si il schimbi cu un ssd care merge MUUUULT mai repede decat orice hdd (si de 50x mai repede) in special pe laptop unde hdd-urile chiar cu 7200 sunt mai putin performante!

si care (ssd) nu mai e afectat de pumni, poate cu ciocanul sa il faci sa crape tongue

| IulianBarosanu explică (pentru Bizon95):

Am un dat traveller si nu merge sa pun windows 10 de pe el decat cu flash drive, de care nu am, si fara nu stiu cum sa il pun

| Bizon95 a răspuns (pentru IulianBarosanu):

Rufus
https://rufus.ie/
cel mai bun program de facut stick-uri boot-abile pe care il stiu