| PoweredLights a întrebat:

Am un PC care merge greu.Eu vreau sa ma joc Minecraft dar am un maaare lag cand il pornesc.Cum sa fac sa mearga mai repede Minecraft fara sa schimb placa sau altceva?

Răspuns Câştigător
| OnuOnulică a răspuns:

Bună
Din păcate nu ai cum fară placa.

Dar cel mai bine stergi celelate jocuri si reinstalezi apoi Minecraftu cu siguranta asa o să mergă mai bine.

Pa!

4 răspunsuri:
| Planta55 a răspuns:

Intra la options video setting graphics fast render distance (2 chunchuri daca esti pe 1.7.2 --> sau pe tiny daca esti pe 1.6.4 sau versiuni mai mici)
Gui scale normal Performance maxim
brightness bright advanced opengl on particles minimal clouds off si daca tot ai lag atunci foloseste RazerGamerBooster

| PoweredLights explică (pentru Planta55):

Folosesc Razer Game Booster de muult

| Planta55 a răspuns (pentru PoweredLights):

Ok... dar te-au ajutat setarile alea?

| PoweredLights explică:

Au trecut patru ani laughing Acum logic, am problema rezolvata. Atunci nici placa video nu aveam, era integrata in procesor. Acum am placa video GTX 750 de 2 GB si merge mai mult decat ok.