| NiculieAndrei a întrebat:

am un pc compus din: 8gb ram hiperX de gaming, procesor Intel i5-6400, dar ma striga placa de baza, ea fiind NVIDIA GeForce 7300 Se/7300 gs, si nu stiu Daca imi Ba rula cs:go ( am wind 10)

1 răspuns:
| SilviaDulcik a răspuns:

Aceea nu este placa de bază, este placa video. Nu cred că ai șanse la CS:GO.
În cazul tău recomand să îți cumperi minim RX 460 (4GB) sau GTX 1050 TI. Orice placă video mai slabă decât cele 2 enumerate mai sus ar însemna un bottleneck imens.