| anonim_4396 a întrebat:

Am un prieten caruia ii cedeaza calculatorul. La un moment dat, dupa 15-20 de minute de cand a pornit calculatorul, ecranul se face negru pentru cateva secunde, din cand in cand, si in cele din urma ecranul se face negru, se aude un sunet, si calculatorul isi da restart. El a auzit de la un prieten ca ecranul se stinge din cauza fluctuatilor de curent. Este din aceasta cauza, sau din cauza hard-disk-ului? Voi ce credeti? Dau funda! ^^

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Se poate sa fie si de la asta, dar o probabilitate mare ar fi sa fie de la hard. Spune-i sa-si reinstaleze windows-ul cand poate, si daca are de unde sa-ncerce cu alt hard sa vada cum merge.