| anonim_4396 a întrebat:

Am un server de metin http://www.metin2marva.ro/ si as vrea sa fac niste modificari la NPG-uriile din joc...As dori o persoana cu experienta in Navicat sa ma ajute!
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Scuze dar nu pot lasa altfel toata lumea m-ar contacta.
Daca vrei sa te ajut cu servarul trimite-mi un mesaj privat (PM) cu email tau sau ID pe skype si mai vorbim OK.
Iar daca te-am ajutat legat de intrebare nu uita sa dai Funda.

6 răspunsuri:
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
Conteaza ce vrei sa modifici.
1 In Navicat poti baga in NPC (item, upgrades, etc).
2 Cum faci asta.
Navicat=>player=>shop_item.

Avem 3 randuri:
shop_vnum =este numarul de la shop (ex: Nr 1 este la magazinul general).
Item_vnum =codul itemului
count =numarul de bucati (ex: licorile sunt 71020 si la count punem 200).

3 Ca sa stergi NPC de tot.
Navicat=>mob_protbillygasesti numarul NPC si il stergi (9001).

4 Poti face un NPC cu mai multe ferestre.
5 Daca vrei sa faci la NPC sa le schimbi culoarea, sa danseze, etc.Se face prin Client.
6 Daca vrei sa muti NPC sau sa adaugi undeva se foloseste Filezila.

7 Conteaza ce vrei sa faci.
Doua lucruri stiu:
1 Ca vrei sa adaugi item in shopuri.
2 Sa faci mai multe ferestre pentru shopuri (1, 2,3, 4,5, 6, ...).

Eu iti urez Mult Succes cu servarul.

| anonim_4396 explică (pentru DragomirMihail2020):

Iti multumesc pentru coordonate, dar as avea si nevoie de un ajutor fiindca sunt la inceput...Servaru este hostat 24/24, trebuie decat sa il asezam! Poti ajuta?

| DragomirMihail2020 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu placere.
Nu trebuia sa zici ca stiam.
De ajutat cu ce sa ajut? Oricum trebuie servarul este facut doar trebuie editat din cate stiu.

| anonim_4396 explică (pentru DragomirMihail2020):

Lasa-mi ceva pe care pot sa te contactez:id, nr. tel, facebook!

| DragomirMihail2020 a răspuns (pentru anonim_4396):

Scuze dar nu pot lasa altfel toata lumea m-ar contacta.
Daca vrei sa te ajut cu servarul trimite-mi un mesaj privat (PM) cu email tau sau ID pe skype si mai vorbim OK.
Iar daca te-am ajutat legat de intrebare nu uita sa dai Funda.

| Andi_Apostol_1990 a răspuns:

Hei cand incerc sa ma loghez pe serverul tau imi da metinul chrash

| anonim_4396 explică (pentru Andi_Apostol_1990):

Lucrez la el.o sa se deschida cat de curand! Te Asteptam!