| Alexa_Alexandru_1991 a întrebat:

Am un Sony Play Station 2 slim, model SCPH - 70004 care as vrea sa-l modez.Problema-i ca nu stiu cum.Dau funda pentru cel care imi explica putin mai detaliat cum se modeaza un PS2 (fara sa il modez cu bani).
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Seijūrō a răspuns:

Sall
Cumperi un cip (MODBO 760) si il montezi dupa schema pe care ti-o va da acel vanzator sau zecile de tutoriale de pe net. Ar mai fi o metoda cu swap-disc, dar nu au reprezentati prin Romania, doar daca ai pe cineva prin US sau UE.

| Alexa_Alexandru_1991 explică (pentru Seijūrō):

Merci.funda o dau maine (ca sa vad cine mai raspunde).Mai am o intrebare...pot descarca Swap Disc-ul de pe net si sa il bag pe Ps2?

| Seijūrō a răspuns (pentru Alexa_Alexandru_1991):

Da dar trebuie sa il modezi mai intai.