| Bensonbmw a întrebat:

..as avea nevoie de un sfat...ma tot gândesc sa imi fac un server de metin2...si am găsit un server Files cu lycan pe Hydra...ce ziceți se merita pentru tot ce oferă acel site de Host si ceea ce va avea serverul? Apropo cine imi poate spune cat ar trebui sa plătesc lunar pentru tot : site, reclama, întreținerea serverului etc? Dau Funda la cel mai bun. Mulțumesc!

2 răspunsuri:
| All4QuestionS a răspuns:

E posibil sa iei lycanu plin de buguri, si poate sa provoace lag la tot serveru din cauza unui caracter... e riscant.

| adidums291 a răspuns:

Si eu am avut un server de metin2, dar daca nu am mai avut donatii, l-am inchis si acum imi pare rau. Eu te sfatuiesc sa iei un host mai scump putin, deoarece conteaza foarte mult hostul, de exemplu daca iei 1 host de 30 E, evident toti playerii o sa aiba lag si multe bug-uri... Cel mai ideal ar fi sa iei un host de 70-80 E, cum are si metin2 IM de exemplu. Si incearca sa pui obiecte in item-shop la un pret mai redus, iar cand vezi ca serverul face 200-300 playeri, sa maresti ca sa ai si tu un profit, nu mare dar macar sa ai. Sper ca te-am ajutat, iar in legatura cu lycanul e o prostie... Te sfatuiesc sa iei 1 host cu mod classic, adica doar :war, ninja, sura si saman. Mult noroc!