| guner2001 a întrebat:

As dori sa va intreb, cu 1500 Ron in mana, ce aparat ar fi mai bun? Un Xbox360 sau un PC de Gaming? Dau Funda!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un xbox deaoreca cu banii astia nu poti sa iei un pc performant cu care sa zoci ultimele jocuri aparute.
Eu am dat 600 lei pe o placa video si debia pot juca Batelfield 4 la nivel mediu.

Spune-mi ce CP ai sa vedem daca se merita sa investesti in el sa schimbi ceva.
Placa de baza
Procesor
Memorii
Placa video

5 răspunsuri:
| koopman a răspuns:

XBOX 360 iti poti lua si poti juca orice joc doar ca trebuie cumparat, iar cu 1500 de ron nu iti poti face un pc pe care sa iti mearga toate jocurile, iti trebuie cam 2500-4000 de lei sa ai pc bun.

| apple2014 a răspuns:

Eu te-as sfatui sa-ti iei un pc gaming la mana 2 -a happy

| guner2001 explică (pentru koopman):

Am deja un PC(varza), crezi ca as putea sa cumpar pentru el procesor, placa video si o memorie RAM ca sa-l fac de gaming?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru guner2001):

Ce placa de baza ai (seria).
O poti vedea cu programul everest (aida64) sau daca desfaci pc srie pe ea

| guner2001 explică (pentru anonim_4396):

E praf.Am un Dell Optiplex 745.Pentru ca probabil nu ai auzit de el, iti spun ca este lansat in 2004, deci trebuie schimbate cam multe chestii la el presupun