| PaulBaul a întrebat:

as fi tentat sa imi cumpar acest pc:
Procesor: AMD A10-7860K Black Edition
Placa de baza: MSI A68HM-GRENADE
Memorie RAM: 4Gb sau 8Gb DDR3 1600Mhz
Sursa: Corsair VS350
Carcasa: Aerocool V2X Red

Credeti ca merge CS:GO pe configuratia asta si daca da cam cate FPS pot avea?

Funda

Răspuns Câştigător
| alexboss2020 a răspuns:

Procesorul cu tot cu placa video integrată încă sunt bune, însă recomand ceva mai bun și probabil la același preț.
Unitatea asta: http://www.itmar.ro/......b3-dvd-394
împreună cu încă o baretă RAM de 4GB: http://www.itmar.ro/......9-dimm-479
și placa video: http://www.pcgarage.ro/......r5-64-bit/

Acest sistem îl bate pe cel specificat de tine și CS:GO va funcționa fără nicio problemă, cu detalii grafice maxime.

| PaulBaul explică (pentru alexboss2020):

Si cam cate FPS constant pot avea cu acest sistem?

| SilviaDulcik a răspuns (pentru PaulBaul):

Un joc care funcționează fără nicio problemă înseamnă 60 cadre pe secundă sau mai multe.
Un amănunt important, dacă nu ai monitor care să aibă rata de împrospătare mai mare de 60 Hz, degeaba ai peste 60 cadre pe secundă deoarece monitorul nu le poate afișa.

| alexboss2020 a răspuns (pentru alexboss2020):

Si pc-ul pe care l-ai recomandat tu e slab, mai bine ramane cu A10 7860k si cu gt 1030, nu cred ca o sa mai tina mult dual core, maiales ca multe dintre jocuri necesita 4 core-uri

| SilviaDulcik a răspuns (pentru alexboss2020):

Alex, te rog, nu mai induce în eroare lumea. i3 nu este și nu a fost niciodată un dual-core, din primele modele apărute a fost dual-core hyper-thread.
Nici nu știm cât costă acel kit, despre care a întrebat PaulBaul.

| alexboss2020 a răspuns (pentru SilviaDulcik):

Stiu ca e hyper-thread!

| PaulBaul explică (pentru alexboss2020):

Pe mine ma intereseaza oricum doar CS:GO (asta il am si asta imi place laughing )
Daca sistemul propus de SilviaDulcik merge +60 FPS CS:GO-ul e perfect happy

| alexboss2020 a răspuns (pentru PaulBaul):

Merge si pe ala cs go peste 60 fos cu placa video gt 1030 deci nu ar fi o probkema, ma gandeam ca vrei sa joci jocuri cu mai multe resurse

| PaulBaul explică (pentru alexboss2020):

Pentru moment imi e de ajuns cs go inca nu vreau sa stau cu orele pe multe jocuri laughing

9 răspunsuri:
| Super0Game a răspuns:

Daca ai placa video dedicata de min. 1 GB merge struna dar daca e integrata(Intel HD Graphics) nu merge bine nici cs 1.6