| MoniBiss a întrebat:

as vrea daca se poate sa imi dati o parere la urmatoarea placa video daca se merita sa o cumpar si daca o sa fie buna de gaming pe pc-ul meu.Este vorba de: Gainward nVidia GeForce GTS450, 1024MB, GDDR3, 128bits, HDMI, DVI-I, PCI-E.Din cate am auzit eu este o placa video destul de buna chiar foarte buna dar nu situ sigur daca o sa ruleze bine pe PC-ul meu.Eu am procesor Intel Celeron E3300 Dual Core 2. 50Ghz, Sursa ATX 450W, Placa de baza:ASUS P5QPL-AM G41 DDR 2 DX10 FSB 1333.Eu cred ca o sa imi mearga destul de bine jocurile pe ea dar vreau sa stiu si parerea voastra.P.S: am PCI-Express x16 cum cere si placa video de mai sus. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Zangetsu a răspuns:

Heibatting eyelashes
Placa are potential mai bun decat restul componentelor, dar procesorul e bunicel, va face fata si o vei putea folosi aproape la maxim.
S-ar putea sa existe probleme de compatibilitate, dar cu toate driverele la zi va fi ok.
happy

| MoniBiss explică (pentru Zangetsu):

Am driverul original la placa de baza si la vechia placa video pe care vreau sa o schimb.Multumesc pentru raspuns!

| Cherilyn a răspuns (pentru MoniBiss):

Nu ai pentru ce! happy
Sarbatori fericite!

3 răspunsuri:
| Zangetsu a răspuns:

Eu ti-as recomanda o placa video dintr-o serie mai noua cum ar fi radeon hd 7750, e in jur de 430 de lei, este mai buna decat gts 450 si consuma mai putina putere. daca tot vrei sa ramai la gts 450, iti recomand sa iti iei varianta cu 1024mb ddr5.