| DyyNo a întrebat:

As Vrea sa cumpar Fifa 16 dar nu sunt sigur ca o sa imi mearga pe PC-ul, aici sunt datele pc-ului : Processor : Intel(R) Celeron(R) CPU E3300 @ 2. 50GHz, RAM : 2, 00 GB, System type : 32-bit Operating System, x64-based processor, Windows 10, o sa imi mearga Fifa 16 bine?

3 răspunsuri:
| Flammachiu a răspuns:

Salut

Minimum Requirements
INTEL CPU: Core i3-2100T 2.5GHz
AMD CPU:
Phenom 9750 Quad-Core
Nvidia GPU:
GeForce GTX 650 1GB
AMD GPU: Radeon HD 5770 1024MB
RAM: 4 GB
OS Win: 7 64
Direct X: DX 11
HDD Space: 15 GB

Pe scurt nu prea scuze stiu cum e.

| DyyNo explică (pentru Flammachiu):

Dar am fifa 14 si merge perfect si nu cred ca e o diferenta mare intre fifa 14 si 16, esti sigur ca nu o sa meargă?

| Flammachiu a răspuns (pentru DyyNo):

Pai poti incerca eu am dat Minimum Requirements si am zis ce cred la jocuri grafic cardul ca grafic cardul dar ramu si procesoru conteaza fara rami pa si fara procesor bun poze stiu ca am incercat sa joc jocuri care cereau minim 6 si eu aveam 4 rami si nu mergea mai deloc