| DeYuVP a întrebat:

Salut TPU!
As vrea sa stiu in ce consta floodarea unui server Metin2, sau a oricarui alt server.Nu ma intelegeti gresit,nu vreau sa floodez un server,dar vreau sa stiu in ce consta acest lucru, cum floodeaza cineva un server si cum este un server protejat anti-flood?

Răspuns Câştigător
| Vlad2013 a răspuns:

Prin floadare o persoana urmareste sa puna la pamant un server cu ajutorul unor programe ce spamm-eaza, ducand posibilitatea serverului peste limita.

| DeYuVP explică (pentru Vlad2013):

Aha,multumesc de raspuns, dar mai astept putin sa vad daca mai sunt si alte pareri.

1 răspuns: