| daniel2134 a întrebat:

Salut TPU, as vrea sa va intreb, cumva exista un hack pe minecraft cu care poti baga la colt un player? Intreb deoarece ma jucam pe un server un minigame pvp si mereu dau de playeri ce ma baga la colt si eu nu pot da in ei cu sabia, are „rangeul" mai mare. Exista un astfel de hack sau doar sunt eu mai bleg?

Răspuns Câştigător
| RazvanLegendaVie a răspuns:

Da, exista foarte multe hack-uri care sunt folosite anume in "PvP'' pentru a castiga, iti propun sa nu iti bagi astfel de hack-uri deoarece sunt ilegale si ai si tu sansa sa fii banat, daca il suspectezi de hack-uri poti chema un admin / moderator. Exista si probabilitatea sa fii tu incepator si sa nu ii poti lovi / conexiunea la internet are si ea consecintele sale.

| daniel2134 explică (pentru RazvanLegendaVie):

Nu sunt incepator, joc de ceva ani, dar nu inteleg ca azi am avut momente cand eram bagat in colt si nu mai puteam lovi adversarul, dar el ma putea lovi. Eu nu incurajez hack-urile, stiu cum e cu ele.

2 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Da, killaura (si alte cheat-uri pentru PVP) au setare pentru distanta maxima.