| AlinNeblea a întrebat:

as vrea sa va intreb daca cu o placa video nVIDIA gtx 650 1gb gddr5 as putea sa joc ultimele jocuri la high/ultra.Configuratia actuala a PC-ului :

proc : Intel core 2 quad q8200 2.33ghz
video : nVIDIA geforce gt 430
ram : 4 gb ddr3 1033mhz
Dau funda!

Răspuns Câştigător
| TheFanatic a răspuns:

Totul este foarte bine dar ca sa iti mearga ultimele jocuri iti trebuie un processor de 3.00 Ghz in rest daca mai pui si gtx 650 o sa iti mearga toate jocurile.
Bafta!

4 răspunsuri:
| RockaruL a răspuns:

La High/Ultra? Este posibil sa nu poti juca viitoarele jocuri nici macar la low. M-am orientat dupa jocul CoD : Ghosts(pe care pc-ul tau mai mult ca sigur nu il poate duce). In primul rand ar trebui sa iti mai iei vreo 2-4gb ram si sa schimbi placa video, altfel nu ai sanse sa joci jocuri noi. Probabil nu ai observat, dar jocurile aparute 2013 au cerinte destul de mari.

| AlinNeblea explică (pentru RockaruL):

Pai asta era intrebarea, cu noua placa video nu cu cea actuala!

| RockaruL a răspuns (pentru AlinNeblea):

GTX 650-ul este mult mai bun, insa totusi nu cred ca vei putea rula vreun joc nou la Ultra fara sa ai lag.

| TheFanatic a răspuns (pentru RockaruL):

Este adevarat ca nu o sa tina mult o placa GTX 650, eu m-am referit la minimum, eu am cumparat acum 3 zile GTX 780 Ti, si am processor Intel core i5 4.2 GHz si RAM 8 GB Windows 78 64-bit deci o sa ma tine foarte mult PC-ul. Si unele jocuri din 2013 este adevarat au cerinte destul de mari mai ales la RAM, cum ar fi la CoD Ghosts la minimum era 6 GB dar de fapt daca folosesti un patch la minimum o sa ceara macar 4 gb. Dar oricum unele jocuri chiar exagereaza cum ar fi Assassins Creed IV, cu placa mea si procesorul asta aveam vreo 15 fps pe low, dar dupa patch mergea perfect pe ultra.