| anonim_4396 a întrebat:

Aveti idee cum gasesc o seta din nether in minecraft, sincer habar n-am.

Răspuns Câştigător
| SQueeZer a răspuns:

Ca sa obti o stea de nether trebuie sa faci rost de 5 bucati de nisip cu suflete si 3 crani de wither skeleton.Dar problema cu acesti withr skeletoni este ca s gasesc doar in nether fortess-uri pe care se afla blaze care zboara si te ataca cu niste tijej auri ce iti dau foc iar daca ii ucizi iei blaze rod cu car faci stativ de alchimie si potiune de putere apoi te duci prin nether fortess in interiorul sau mai exact si ve puta gasi nther wart sau negi de nether in romana cu care poti sa faci potiuni(fara nether wart nu poti face nicio potiune) aceste nether wart cresc pe nisip cu suflete si poti creste in overworld (adica in lumea normala) doar daca ai vrsiuna de mincraft mai mare de 1.2.5.
Alt lucru pe care il gasesti in nether fortess e wither skeleton care iti va da ca drop carbune si oase drop rar si special la wither skeleton este sabia lui de piatra si craniu de wither skleton ce se poat purta sau pune jos decor si cu care se face wither-ul unul din bossi jocului Boss-i jocului is Enderdragon ce se gasit natural in The end si Witherul care se face.
Sti daca vrei mai mult succes in obtinerea de witheri skeltoni inmpinge skeleti aia normali in portal si vor deveni wither skeletoni.
Daca vrei o sansa de a primi acel craniu pentru wither i-ati looting III pe sabie ca sa ti-l dee mai repede.
Si ca sa faci witherul uite la schema asta:
[b][b][b]
[a][a][a]
[a]
[a] - nisip de suflete
[b] -craniul de wither.
Apoi dupa ce il creezi distruge-l dar uitate p you tube sa vzi cum in invingi O.K? Ca sa nu ajungi sa nu mai poti controla situatia.
Daca vrei sa gasesti nether fortess mai usor incearca sa gasesti oceane de lava ca nether fortess-uril se gasesc pe lacuri si oceane mari de lava dar sa nu uiti traseul spre casa.
Iti recomand un mod ca sa nu te pierzu prin nether modul este Rei's Minimap ce functioneaza cu forge. Ce face modul iti va da o harta in dreapta in coltul de sus al ecranului si vei putea face waypointuri adica sa marchezi locurile unde ai fost in caz ca vrei sa te intorci acolo.
Daca faci waypoint la portall din nther cand esti in nether vei putea explora cu grija ca nu vei ramane pierdut in Nether. Succes cu minecraftulwinking

8 răspunsuri:
| c0ton a răspuns:

Nu am inteles intrebarea zi iar dar sa se inteleaga.

| anonim_4396 explică (pentru c0ton):

Scuze am gresit voiam sa zic o stea din nether.

| SQueeZer a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, te duci in Nether si iti faci un "Wither" iar dupa ce il omori iti va cadea o stea de la el.
Wither-ul se face in urmatorul mod: Te duci in nether, cauti skeletoni negrii, ii omori si cand faci rost de la ei de 3 capete negre le combini cu SoulSand. Iti dau un link care iti va fi de ajutor:
http://www.minecraftwiki.net/wiki/Wither

Succes!

| c0ton a răspuns:

Ai scuze d schema de fapt e asa:
[b][b][b]
[a][a][a]
[a]
[b] - craniul de wither
[a] - nisip cu suflete.

| c0ton a răspuns:

Ah faci asa cum ti-am aratat schema dar baza sa fie la mijloc.

| anonim_4396 explică (pentru c0ton):

Cum omor un wither ca dau in el degeaba si nu se intampla nimic.

| anonim_4396 explică (pentru c0ton):

A gata am vazut mersi de ajutor.Ba da e greu tare sa-l omori mai ales ca si zboara.

| c0ton a răspuns (pentru anonim_4396):

Da dar am o idee fai o camera uriasa si umpleo cu apa dar lasa un spatiu mic ca sa il poti face apoi astepti pana moare. Nu stiu daca mrg cu apa incearca pe crativ sa vezi dacai-a damage de la apa. O da si e sensibil la potiuni de instant health.
Daca ai multe potiuni de instant health le arunci la el si va pierde viata dai pana ajunge sa moara si apoi ii dai tu o lovitura finala.