| prepex a întrebat:

Azi mi-am luat de pe Steam un Euro Truck Simulator 2, care costa 4, 99 euro. M-am dus la un magazin si mi-am luat un PaySafeCard de 50 de lei. Am ajuns acasa, am intrat in contul de Steam, am cautat jocul, l-am adaugat in cos si dupa am dat pe cumpara. Am introdus pin-ul si gata, il aveam in contul de Steam. S-a instalat, m-am jucat, iar apoi cand am vrut sa vad cati bani mai am in "portofelul" Steam, erau 0 euro. Imi puteti spune de ce? Repet ca jocul costa 4, 99 euro si eu am luat un PaySafeCard de 50 de lei. Va rog sa ma ajutati! !

Răspuns Câştigător
| AlexDFY a răspuns:

Ai bagat doar 5 euro in steam, pe paysafe ti au mai ramas inca 25 de lei (5 euro) pe care poti sa ii bagi, dai add funds, si selectezi 5 euro.

| prepex explică (pentru AlexDFY):

Multumesc mult, am rezolvat, pe cont am 26, 89 ron! Dar stii cum pot sa-i retrag pe toti, sau pot doar 5 euro fix?

| AlexDFY a răspuns (pentru prepex):

Banii nu se pot retrage, nu exista metoda prin care sa ii retragi, sau sa ii obti inapoi, singura metoda este piata neagra, sa te intalnesti cu cineva, tu ii dai contul cu bani, si el iti da bani cash, sau, poti sa cumperi un item de o anumita valoare, si sa il dai pe paysafe, chestia asta se face cu intermediar, pentru ca poti lua teapa.Ma rog, chestia e ca nu poti retrage banii inapoi pe paysafe.Steam ul iti ofera o varianta sa ti dea refund la un joc, daca ai cumparat un joc, poti primi banii inapoi, daca nu ai jucat mai mult de 2 ore, si nu ai jocul de mai mult de 14 zile.