| ÎngerCretin a întrebat:

Cand incerc sa instalez driverul video, pe la jumatatea instalarii mi se reseteaza pc-ul. Cand se deschide, (windows xp sp2) imi apare steguletul acela. are niste puncte "lipsa" pe el si pe bara care iti arata cat s-a incarcat. Am cd-ul original, nu e zgariat, a mers dintotdeauna.
p.s. Inainte sa pun windows, cand intram in minecraft, dupa putin timp mi se bloca jocul schimbandu-se putin grafica in mai rau. Singura solutie era sa dau rs. dupa care nu mai aparea desktopul.
Cum pot remedia solutia? E de la placa video?
p.s. din nou Am curatat unitatea de praf, pana si cu periuta de dinti.
Funda!

Răspuns Câştigător
| alecx4music a răspuns:

Nu sunt sigur, dar este posibil sa fie din cauza placii video.
Incearca sa instalezi driverul video in felul urmator:
Dai click dreapta pe my computer, mange, device manager (cu cd-ul cu driver-ul video in calculator) ii dai click dreapta pe display adapters, update driver software si il lasi sa caute driveru. Poti sa ii dai advanced si sa selectezi manual locatia unde vrei sa caute driverele.
Bafta!

| ÎngerCretin explică (pentru alecx4music):

Placa video era moarta.

1 răspuns: