| Cordelia a întrebat:

cand incerc sa intru pe GTA vice city imi arata logo-ul apoi se inchide si se intoarce inapoi la desktop, tin sa precizez c-am incercat sa-l pornesc in mai multe compatibilitati, in plus jocul merge normal doar dupa 20-30 incercari... cum pot rezolva problema? funda.

Răspuns Câştigător
| ovidiu8msn a răspuns:

Jocul nu este instalat calumea.
Incearca totusi asta: Intra in dosarul unde spui tu ca l-ai instalai si vei gasi anumite fisiere ce au extaneia EXE. (de exemplu: cordelia.exe)
Cred ca o sa fie 2-3 astfel de fisiere. Intra pe fiecare in parte. Este pobibil ca scurtatura de pe desktop sa nu fie buna. Daca ai mutat jocul dintr-un loc in altul, extensia de pe desktop nu mai este valabila si trebuie facuta alta.
Daca nici asa nu functioneaza, reinstaleazi jocul. Nu vad alta solutie.