| Raress_Cioran_1971 a întrebat:

care este mai bun laptop sau calculator(Eu vreau ca sa mearga mai bine jocurile)

5 răspunsuri:
| Userrr a răspuns:

Eu ti-as sugera sa iti cumperi un PC...are o capacitate mult mai buna decat un laptop plus ca daca i se strica placa video, procesorul, etc..il poti schimba mult mai repede dacat la un laptop.

| raMLesS a răspuns:

Păi depinde şi de piese, laptopul nu are atâta " putere" ca un pc de exemplu un laptop foarte bun poate să aibă:

Diagonala: 17.3 inch
Familie: Intel® Core™ i7 din a...
Frecventa: 2, 5 GHz
Capacitate (Memorie): 16 GB
Capacitate (Stocare): 1 TB
Capacitate SSD: 256 GB

iar un pc foarte bun poate avea :

Producator: Intel
Procesor: i7-4790K
Nucleu: Devil's Canyon
Model (Placa de baza): GA-Z97X-Gaming 5
Model (Placa video): GTX 970 OC 2 GB
Capacitate RAM: 16 GB
Capacitate stocare: 2000 + 256 GB
Procesor : 3.2 GHz

Deci un pc are piesele mult mai bune mă refer la "mărime" (MB, GB, GhZ) Faţă de un laptop.
Sper că te-am lămurit, multă baftă!

| Raress_Cioran_1971 explică (pentru raMLesS):

Deci...PC sau laptop?

| MakDefender a răspuns (pentru Raress_Cioran_1971):

PC la sigur... nu vei da gres....desigur daca te gindesti sa plateti la fel cit ai plati pentru un laptop happy

| raMLesS a răspuns (pentru Raress_Cioran_1971):

PC-ul, nu vezi piesele mai sus? Un laptop nu se compara cu un pc, pc-ul e mai performant deci dintre cel mai bun laptop din lume si cel mai bun pc, pc-ul câştiga laughing. Fundă? :X