| Generation22 a întrebat:

Salut TpU! Cat mar duce intr-un pret total toate componentele de PC care o sa le enumar :
Procesor : Intel Dual Core 2.90 Ghz
RAM : 2 placute a cate 2 giga una DDR 2
Placa video : nVIDIA geforce de 1 giga
Cam cat ar face dupa voi toate astea intr-un pret total?

2 răspunsuri:
| Magnifico a răspuns:

Cu procesorul ai cheltui cam 380 de lei, cam 150 lei RAM-ul (nu cred ca chiar atat dar cu aproximatie...), placa video in jur la 230 de lei (eu am NVIDIA GEFORCE 210 DDR 2 de 1 GB) deci pana in 800 lei (calculul meu da 760 lei acum depinde de unde cumperi piesele si de preturile de acolo).

Cu alte cuvinte cu 1000 lei (sau poate cu 700-800) iti cumperi ce-ti doresti ti-am spus acum depinde de preturile de unde le cumperi, difera peste tot)

Bafta!

| Generation22 explică (pentru Magnifico):

Mersi uiteti si funda promisa. stiu ca nu gasesc exact preturile care le-ai zis tu dar am vrut sa imi fac o ideewinking