| CristiCri a întrebat:

...ce ar trebui inbunatatit pentru a merge CS GO in 80-90 FPS? :

-procesor: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU. E7600. @ 3. 06GHz 3. 07GHz

-Memory (RAM): 3.00 GB

-System type: 64-bit

2 răspunsuri:
| GL757W a răspuns:

Nu inteleg unde este graba pentru multe fps-uri oricum este un rahat de joc

| mrexcess99 a răspuns:

Pai, banuiesc ca daca n-ai lasat si placa video aici, este una integrata, deci clar trebuie sa iti iei o placa video, oricum nu prea ai ce sa imbunatatesti, socketul acela este antic (775), nu ai posibilitati de upgrade, decat daca schimbi placa de baza. Daca iei o placa de baza noua va trebui sa treci pe ddr3/4, deci concluzia este ca trebuie sa treci pe o platforma mai noua. Banuiesc ca daca n-ai facut upgrade pana acum inseamna ca n-ai un buget asa de mare, iti recomand un g4560(i3-ul este pointless acum) cu un h110m, 8gb ram si un 1050ti sau rx 560 ( mult mai slab in comparatie cu 1050ti, dar si mai ieftin.) Vei rula csgo in 144+ FPS mereu. Daca totusi nu poti sa cumperi toate acestea acum, ia-ti o placa video macar happy.