| ARma a întrebat:

Salut TPU
Ce jocuri faine merg pe pc meu:
Ram:1. 0 gb
Placa video:512 MB
Sound card :Standard Game PorT

Răspuns Câştigător
| Andrei7520152 a răspuns:

Merg si jocuri din astea mai noi. Poti sa te joci de exemplu si Bioshock 1, NFS ProStreet, COD4 sau COD MW2 daca placa ta video are suport pentru pixel shader 3. 0 (la 512mb probabil are). Eu am win XP, 1. 5 GB Ram ddr1, o placa video de 512mb pe VGA cu shader 3. 0, si ma pot juca COD MW2 sau Assassins Creed 1 la medium, sau COD4 la detalii high. Daca vrei sa le joci si tu, ai nevoie de un upgrade la XP, mai exact pe service pack 3 si DirectX 10. Am dat mai multe delatii cum se instaleaza sp3/dx10 la o alta intrebare acum doua zile, cauta la mine pe profil daca te intereseaza

2 răspunsuri:
| rebelmonk a răspuns:

Cel mai bine e sa intrii aici http://www.systemrequirementslab.com/cyri/intro.aspx si le iei la rand site-ul iti va verifica configuratia pc-ului tau si iti zice daca merge sau nu

| Reyko95 a răspuns:

De la "Mario" in joslaughing)))