| GeoOk a întrebat:

Ce jocuri simulatoare auto imi merg pe Procesor 3.0 Dual Core, Ram 1 gb, placa video onboard 128 mb. Funda happy (Scuzati categoria)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te referi la jocuri simulatoare de ultima generatie? De exemplu, Euro Truck Simulator 2 necesita, ca si cerinte de sistem, pentru o functionare la parametri optimiti (atentie, nu cu setarile pe"high"sau"ultra"!)4 Gb RAM, procesor Dual Core (pe care observ ca il ai deja), si o placa video de(ca si pret)peste 300 de Lei, toate acestea pentru o functionare obisnuita a jocului, cu setarile pe"medium". Cat despre placa ta video, mare lucru nu vei putea face cu ea nici in jocuri mai vechi, fiindca este integrata, si este si slabuta. Ai nevoie de o placa video dedicata daca doresti sa rulezi jocuri mai recente. Asadar, mai ai nevoie cam de 3 Gb RAM, si o placa video dedicata, de peste 300 de Lei, asta in cazul in care doresti sa rulezi jocuri de dupa 2010 (doar majoritatea, nu toate).