| Generation22 a întrebat:

Ce ziceti mai gasesc un procesor Intel bun pentru socket 775 pe care sa mearga jocuri precum modern warfare 3 sau battlefield 3. dar va rog fiti sinceri nu ziceti "Da" doar pentru funda ca oricum dau

Răspuns Câştigător
| vladsoare a răspuns:

Nu merita investitia intr-o platforma veche. Vinzi tot ce ai, mai strangi niste banuti si treci pe 1155 la un dual core cu posibilitate de upgrade pe viitor la quad-core ivy bridge. Astfel, jocul va merge asa cum vrei tu. Nu uita insa ca pentru battlefield 3 trebuie neaparat si o placa video cel putin decenta. Daca te mai pot ajuta cu niste sfaturi, cauta-ma.

| Generation22 explică (pentru vladsoare):

Un prieten de-al meu are socket 775 ca mine si are un procesor Intel quad de 2.60 Ghz si ii merge perfect si battlefield 3 si modern warfare 3... oricum mersi uite-ti funda dar eu nu as vrea sa ma complic pana la orma ca vreau sa schimb doar procesoru ca cu rami, placa video n-am probleme si nu as vrea pentru un procesor sa ma complic atat.

| vladsoare a răspuns (pentru Generation22):

Daca vrei sa cumperi SH, da...cumpara.
Credeam ca vrei ceva nou

4 răspunsuri:
| vladsoare a răspuns:

Apropo...daca ai jocul original(battlefield 3) te astept, cand ti-oi cumpara procesor, sa jucam o runda multiplayer.