| Florin_Paul_1996_YD98 a întrebat:

Cei care sunt experti in calculatoare! Vreau sa imi achizitionez un pc de gaming sa ma joc jocuri gen:gta 5, csgo,pubg. wathdogs2 si am o intrebare aceste componente sunt bune? Procesor Intel® Core™ i7 3770 3. 90Ghz, 8GB RAM, 1TB HDD, Intel® HD Graphics 4000

Răspuns Câştigător
| vidiinho a răspuns:

Presupun ca este un pc second hand da? Ce pret are? Stii cumva ce sursa are? Sau mai exact, modelul pe care vrei sa-l cumperi
8gb ram sunt minimul in ziua de azi, multe jocuri deja trec de pragul celor 8gb, 16 ar fi recomandat. Pc-ul are placa video integrata in procesor, fiind destul de slaba n-o sa ai prea mari sanse in rularea jocurilor respective

| Florin_Paul_1996_YD98 explică (pentru vidiinho):

Daca ai putea sa imi dai un link sau ceva te rog! Nu ar fi o problema oricat de scump ar fii1

| Florin_Paul_1996_YD98 explică (pentru vidiinho):

Imi poti lasa un link de la un pc bun? Pretul nu e o problema!

| vidiinho a răspuns (pentru Florin_Paul_1996_YD98):

Totusi stabileste un pret, unii vad ceva decent pe la 3000 lei, altii de la 5000 in sus. Ar fi bine sa am o limita dupa care sa ma iau. Pe langa asta mai am nevoie sa-mi raspunzi la intrebarea de mai jos

Configuraţia trebuie să aibă monitor inclus? Dacă nu, ce rezoluţie maximă are monitorul pe care-l deţii și cu ce intrări este prevăzut?

4 răspunsuri:
| N0xEterniS a răspuns:

Procesorul, 8 GB RAM ar fi ok in jocurile respective, dar placa video Intel Graphics 4000 e MUUULT prea slaba.