| Donat a întrebat:

cine ma poate ajuta cu niste iteme metin2alaska joc de ceva timp si tot nu reusesc sa fac iteme bune

Răspuns Câştigător
| EMKing a răspuns:

Uite sper sa te ajut cu ceva daca este vorba de bonusuri este usor
Pentru Sura:
Colier : pv, pumnal, sabie, 2maini, sageti(daca nu sunt playeri cu sageti pune critik)
Cercei :
sabie, pumnal, 2 maini, sageti, hh ( semi-om)
Papuci : pv, pumnal, sabie, 2maini,sageti(daca nu sunt playeri cu sageti pune critik)
Bratara :
pv,magie,hh(semiom), patrunzatoare, foc
Scut :
Int, hh, imun, reflexie
Coif :
magie, hh, regenerare pv, foc, otrava
Armura :
pv, sabie, pumnal, 2maini, sageti (daca nu sunt playeri cu sageti pune reflexie)
Arma :
Int, patrunzatoare, hh, critic, putere(str)

Pentru Shaman:
Colier : pv, pumnal, sabie, 2maini, sageti(daca nu sunt playeri cu sageti pune critik)
Cercei :
sabie, pumnal, 2 maini, sageti, hh ( semi-om)
Papuci : pv, pumnal, sabie, 2maini,sageti(daca nu sunt playeri cu sageti pune critik)
Bratara :
pv,magie,hh(semiom), patrunzatoare, foc
Scut :
Int, hh, imun, reflexie
Coif :
magie, hh, regenerare pv, foc, otrava
Armura :
pv, sabie, pumnal, 2maini, sageti (daca nu sunt playeri cu sageti pune reflexie)
Arma :
Int, patrunzatoare, hh, critic, putere(str)

Pentru Razboinic:
Colier : pv, pumnal, sabie, 2maini, sageti(daca nu sunt playeri cu sageti pune critik)
Cercei :
sabie, pumnal, 2 maini, sageti, hh ( semi-om)
Papuci : pv, pumnal, sabie, 2maini,sageti(daca nu sunt playeri cu sageti pune critik)
Bratara :
pv,magie,hh(semiom), patrunzatoare, foc
Scut :
str(putere), hh, imun, reflexie
Coif :
magie, hh, regenerare pv, foc, otrava
Armura :
pv, sabie, pumnal, 2maini, sageti (daca nu sunt playeri cu sageti pune reflexie)
Arma :
patrunzatoare, hh, critic, putere(str)

Pentru Ninja :
Colier : pv, pumnal, sabie, 2maini, sageti(daca nu sunt playeri cu sageti pune critik)
Cercei :
sabie, pumnal, 2 maini, sageti, hh ( semi-om)
Papuci : pv, pumnal, sabie, 2maini,sageti(daca nu sunt playeri cu sageti pune critik)
Bratara :
pv,magie,hh(semiom), patrunzatoare, foc
Scut :
Dex(flexibilitate), hh, imun, reflexie
Coif :
magie, hh, regenerare pv, foc, otrava
Armura :
pv, sabie, pumnal, 2maini, sageti (daca nu sunt playeri cu sageti pune reflexie)
Arma :
Dex(flexibilitate, patrunzatoare, hh, critic, putere(str)

3 răspunsuri:
| EMKing a răspuns:

Baga switchbot.

| Donat explică (pentru EMKing):

Problema este ca nu stiu sa fac iteme...ce bonusuri sa bag

| Donat explică (pentru EMKing):

Pai am bagat dar nu stiu sa fac iteme bune