| GeorgeStoicovici97 a întrebat:

cine stie de ce nu pot vedea o imagine pe fullscreen, imi iau imaginea de pe google images dar nu mi se vede full screen... de ce?

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Pai vezi ce dimensiune are imaginea si apoi vezi ce dimensiune suporta monitorul tau! In functie de dimensiunea monitorului descarci imagini de pe google. Da click dreapta pe desktop ->Graphics properties -> in dreptul la Resolution vezi ce rezolutie suporta monitorul.
Daca rezolutia este 1280 × 720 atunci descarci poze in formatul asta, la fel si pentru 1920 × 1080, 3840 × 2160, 7680 × 4320, 2048 × 1080... In felul asta vei avea full screen.
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Totul depinde de rozolutia imaginii. Daca imaginea are o rezolutie sa zicem de 1280X1024 pentru a o vedea chiar pe tot ecranul trebuie sa ai un monitor cu rezolutie pana in cea care am zis-o. Daca descarci o imagine cu rezolutie mai mica decat cea a monitorului nu se va vedea in full screen.