| MaulFlame a întrebat:

configurati-mi si mie un calculator foarte bun la 25-30 mill fara monitor
Si 1 intrebare ce e mai bun laptopul sau calculatorul pentru gaming si vreau si motivul
Funda

Răspuns Câştigător
| Zangetsu a răspuns:

Ti-am facut o configuratie aici: http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/785717/

Procesor cu 6 nuclee
Placa video ce va duce orice joc fara probleme pe 1920x1080 si vine cu 2 jocuri cadou.
8GB de ram suficient pentru jocuri deoarece cel mai mult un joc cerea 6GB iar pe viitor mai poti adauga ram daca e nevoie.
Carcasa cu 3 ventilatoare.
Harddisk de 1TB pentru a stoca cat mai multe
Sursa efecienta ce va da puterea necesara componentelor.

Laptop de gaming cu acelasi pret are componente mai slabe si va trebui reduse detaliile ca sa mearga fluent.

Si recomand sa intri aici http://www.mygarage.ro/wishlist/
unde vei fi ajutat de mai multa lume si e posibil configuratia mea sa nu fie cea mai buna in intervalul acela de pret.

1 răspuns:
| Arabull a răspuns:

Pentru gaming e mai bun un calculator pentru ca poti sa-i schimbi piesele in timp in timp ce la laptop nu poti decat rami.
Calculatorul ar fi bine sa iti faci tu un cos cu ce crezi ca ti-ar place eu ti-as sugera in felu urmator:
Placa video : Sapphire AMD Radeon HD 7950, 3072MB, GDDR5
Rami : 8 Gb preferabil KingMax
Procesor: Sapphire AMD Radeon HD 7950, 3072MB, GDDR5 sau ceva mai scump depinde cum vrei
Placa de baza : Gigabyte Z87X-UD3H, Socket 1150
Hdd : In jur de 500gb ca mai mare nu ii vad rostul si ai un calculator sub 25 de milioane bun.Si in viitor cand poti sa faci rost de mai multi bani ti-as sugera sa-ti schimbi procesorul in i7, si n-o sa mai ai probleme cu jocurile cativa ani de acum inainte.