| Andrei73802717159 a întrebat:

Salut TpU! Cu cat as reusi sa vand un pc cu:fx 6300, r9 270x OC, 8GB, 1TB,SSD 120gb, placa de baza A320M?

2 răspunsuri:
| SilviaDulcik a răspuns:

Placa de bază nu este A320M, acel chipset este AM4 iar procesorul FX-6300 este AM3+.
Acel sistem îl poți vinde cu ~800 lei.
Nu ai specificat placa de bază (pe cea adevărată), carcasa și nici sursa. Dar am aproximat prețul. Îl poți pune la vânzare cu 900 lei negociabil.

| NiculaiMarianTraian a răspuns:

Il poti vinde la 1000 lejer deoarece ai ssd si in aceasta perioada de pandemie preturile la ssd au crescut drastic. Nu mai putin de 900 lei