| RrEe4 a întrebat:

Salut tpu.Cum pot juca minecraft multiplayer?

Răspuns Câştigător
| helenwolf a răspuns:

Iti trebuie un server. de creat unul e mai dificil, poti sa cauti pe net cam in ce servere te'ar primi. nu intotdeauna va merge pentru ca inca sunt bug-uri. mi s-a intamplat sa mi se blocheze caracterul si mergeam incontinuu la stangahappy pana am cazut in apa si am muritbig grin

4 răspunsuri:
| Reznov a răspuns:

Deschizi jocul dupa care intri in meniu si day click pe multiplayer.
in bara aia scrii ip unui server pe care il vrei de aici:
http://minecraftservers.net/
Serverele diamant sunt cele mai bune, populate, interesante.

Răspuns utilizator avertizat
| decesuntaici a răspuns:

De ce sa alegi dintr-o lista cu servere care, de exemplu, nu au subiectul tau preferat cand ti-l poti face singur cu hamachi?