| Snoopy001 a întrebat:

Dau FUNDA celui care imi spune cum pot sa fac sa imi mearga un program de pe WIN7, Vista, pe Win XP. ( vreau sa imi iau programul de editat Action Miliris, care merge numai pe 7 si Vista straight face ). Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Danzell a răspuns:

Nu ai cum. programele nu sunt compatibile backwards. adica o versiune care e facuta pentru windows 7 nu merge pe windows xp, un program facut pentru windows xp nu va merge pe un windows 98 etc. nu va merge decat invers.

la fel e si in cazul telefoanelor cu android, la fel e si la OSX, etc.

E vorba de faptul ca Windows XP nu are facilitati compatibile si puterea de procesare necesare pentru rularea in conditii optime a aplicatiei.

practic, aplicatia este programata intr-un limbaj pe care windows 7 le intelege, pe cand windows xp nu.

stiu, e ca dracu dar nu prea ai ce sa ii faci.

| Danzell a răspuns (pentru Danzell):

Il intelege*

| Snoopy001 explică (pentru Danzell):

Multumesc, frumos. Add laurentiu_01@yahoo.com ( mess ) mai am sa iti pun niste intrebari legate de PC-uri daca se poate mersi big grin