| Jhonjle1257 a întrebat:

de 3-4 zile am o problema cu Internetul, mi se incarca greu paginile iar in jocuri am ajuns sa am ping 28000 (fara gluma) si nu stiu ce sa ii mai fac...

5 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Intreaba vecinii la ei cum merge, daca la ei e ok atunci schimba routerul!

| AlleXuSS a răspuns:

Salut ai incercat un restart la router?
ai net de la rds sau de la alta firma de provider?
fa un test de viteza pe https://www.speedtest.net/ si vezi acolo toate detaliile daca nu se compara cu cele din jocuri cel mai probabil un/o aplicatie iti fura din viteza! succes

| Jhonjle1257 explică:

Vreau sa specific ca am Internetul de la UPC.

| Jhonjle1257 explică:

Test de pe telefon:Check out my Speedtest result! How fast is your internet? https://www.speedtest.net/my-result/a/5688311377
Iar de pe pc: 15.29 mbps la download iar la upload 0.53.

| AlleXuSS a răspuns (pentru Jhonjle1257):

Si ce viteza ar trebui sa ai? eu de ex ar trebui sa am 100mbs download si 100upload si am 92download si 92 upload!
incearca sa dai un restart la router sau daca ai echipament prin fibra optica gen decodor nu strica un restart si la acela! si refa testele dupa, daca problema persista poti intreba la cei de la cablu si sa le spui problema!