| givelink a întrebat:

de ce nu îmi merge nici un joc pe windows 7 64 bit, mi-am descărcat euro truck simulator 2 nu merge, counter strike nu merge etc. Ce as putea sa fac. FUNDA!

4 răspunsuri:
| CatalinVictor1985 a răspuns:

Este posibil ca sa nu ai instalat pe acolo cate ceva gen Microsoft visual, direct x si altele normal ar trebui sa mearga

| Babacu_Viorel_1962 a răspuns:

Mai intai spune ce Hrdware are PC-ul, adica procesor, ram, placa video si mai apoi te putem ajuta.

Răspuns utilizator avertizat
| Babacu_Viorel_1962 a răspuns:

Http://systemreqs.com/ro/joc/euro-truck-simulator-2
Cerinţe minime de sistem: Cerinţe de sistem recomandate:
CPU: Dual core CPU 2.4 GHz CPU: Quad core CPU 3.0 GHz
RAM: 4 GB RAM RAM: 6 GB RAM
GPU: GeForce GTS 450-class (Intel HD 4000) GPU: GeForce GTX 760-class (2 GB)
DX: DirectX 9.0c DX: DirectX 9.0c
OS: Windows 7 http://systemreqs.com/ro/ OS: Windows 7
Store: 2.0 GB free hard disk space Store: 2.0 GB free hard disk space
ODD: DVD-ROM drive ODD: DVD-ROM drive
dupa cum observi in linkul postat de mine cerintele de sistem nu corespund cu ce ai in PC. Sfatul meu sa cumperi un alt calculator mai performant.