| Cosmin4sul a întrebat:

De ceva timp Pc-ul mi se blocheaza si nu mai se misca mouse-ul si se face imaginea alba, iar dupa cateva minute imi apare o imagine albastra cu o eroara si se da restart la Pc si dupa ce se aprinde imi apare o imagine cu Hardware Monitor si dupa aia trebuie sal inchid si sa astept cateva minute ca sa se aprinda si sa mearga si iar faca asa de la inceput happy Am 4Gb de am, Procesor Intel 2 duo core, Placa video NVIDIA GeFoce 9400 GT si multe altele. Am windows 7Ultimate si am pc-ul ou de vreo 2 luni si nu am reinstalat windows-ul de loc :0! Va rog ajutati-ma dau FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Janek21 a răspuns:

Vezi cu temperatura cum stai. Cooler-ul mai merge? Isi face treaba normal?

Asta ar fi restartul, dar la tine mai este si problema cu "blue screen". Verifica integritatea componentelor si revin-o cu detalii pentru mai multe sfaturi care sa te ajute sa diagnostichezi problema.

| Cosmin4sul explică (pentru Janek21):

Cum adica sa verific integritatea componentelor? :S

5 răspunsuri:
| Tau_Rebelul_1990 a răspuns:

Salut,trebuie sa reinstalezi windowsul..probabil ai sters vreo fila de la windows.

| M4a1D3aD a răspuns:

Ori virusi tiau ros Windowsul ori tu ai sters fisiere din el daca ai sters roaga-te sa nu fi golit cosul de reciclare. O solutie: Windows reinstalhappy. Funda?

| Cosmin4sul explică:

Cum adica sa verific integritatea componentelor? big grin

| johncena21 a răspuns:

Pai poate si virusi si temperatura creste un pic... Poate ai virusi ceva...
Instaleaza-ti Anti-Virus si poate totul o-sa fie bine!