| Arda_Claudiu_1995 a întrebat:

De doua zile mi-am cumparat acest mouse:http://www.emag.ro/......487C3BBM/.
Cand introduc nano-usb-ul in laptop imi merge pentru o perioada si dupa imi apare ca windows-ul nu imi recunoaste ultimul usb conectat.
Ce as putea face avand in vedere ca bateriile sunt noi? Nu am cd cu driver la el(pe cutie scrie de altfel ca nici nu are nevoie de driver) si totusi eu am instalat un driver si tot nimic? Ar fi cazul sa il returnez?
Ofer funda!

Răspuns Câştigător
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
Am si eu atat Mouse cat si tastatura Wifi.
Are avantaje ca nu esti limitat cu cablu si nu te incurca.

1 Mouse este unul bun.
2 In legatura cu recunoasterea lui cu Driver, nu este obligatoriu sa til ei poate sa mearga si fara el, til detecteaza va merge dar nu va putea rula la fel de bine la fel si conexiunea sa.
Dar daca ai Driverul instalat il recunoaste si va fi in permanenta cu conexiunea dintre laptop si mouse.

3 Incearca sa instalezi Driver Booster si iti poate instala orice driver (la versiunea free ai 60 de instalari gratuite [Driverul La Zi]), si instalezi Driverul la Mouse.

4 Daca nu iti detecteaza schimbo in alt port usb, iar daca vezi ca iti merge si nu mai face probleme pastreaza mouse.
Daca nu va merge poti sa il returnezi.

1 răspuns:
| Spark_Alexs_1999 a răspuns:

Dupa parerea mea toate mouse-urile wireless sunt niste ***-uri... Nu inteleg cum ar putea functiona fara driver dar in fine. Ar trebui sa-l returnezi si sa-ti iei ceva mai sanatos pe cablu.