| AlinCosty a întrebat:

De la o vreme PC nu mai functioneaza/ruleaza jocurile ca inainte si nu stiu ce sa-i fac, puteti sa ma ajutati va rog?
Exemplu:
-Need For Speed Rivals(Crack) nu imi ruleaza bine nici cu setarile pe low
-Fortnite la fel inainte imi rula foarte bine pe medium acum nici pe low nu prea imi ruleaza
Tin sa precizez ca, componentele sunt destul de bune incat sa-mi ruleze jocuri de pana in 2019 foarte bine.
Ma gandesc ca am aceasta problema din cauza ca instalez jocuri crack?

12 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Poti detalia mai exact ce componente ai?

| AlinCosty explică (pentru bogdan324):

I3-9100f,CPU 3.60HZ
Memorie 8GB
64bit
windows 10 pro

| bogdan324 a răspuns (pentru AlinCosty):

Ce placa video ai? ai verificat temperaturile?

| AlinCosty explică (pentru bogdan324):

1050Ti

| AlinCosty explică (pentru bogdan324):

1050Ti,cum sa verific

| bogdan324 a răspuns (pentru AlinCosty):

Descarca open hardware monitor
Cand zici ca nu mai merg bine jocurile, te referi ca se inteapa odata la cateva secunde sau ai mereu fps-uri mici?

| AlinCosty explică (pentru bogdan324):

Amândouă

| AlinCosty explică (pentru bogdan324):

Daca dau reset din windows ar putea sa functioneze?

| DarthNiger a răspuns:

Pai nu iti mai ruleaza bine in ce sens? ai FPS-uri mici? vezi cat % este CPU Usage cand joci un joc, incearca sa il scanezi de virusi, elibereaza driverele poate sunt pline si defragmenteaza-le.

| AlinCosty explică (pentru DarthNiger):

Sa îi dau full scane din windows defender?

| DarthNiger a răspuns (pentru AlinCosty):

Dai scanare din antivirusul pe care il ai.

| ManeaRadu a răspuns:

Incearca sa schimbi driverele sau sa stergi aplicatia care iti incalzeste prea tare procesorul.Ar mai putea fii de la placa video, poate nu ii mai merg bine ventilatoarele!