| OtravaDulce a întrebat:

Deci am un laptop luat de curand... si ma lasa sa joc aproape ori ce joc (farcry3, call of duty4...),dar cand intru pe CS 1.6 nu ii merge sacadeaza (am ping la sv. de cs peste 250 pe ori ce servar.).CE SA FAC?

Din cate am mai auzit pe net... traba sa schimb setari la placa video ( nu stiu care) si daca aces lucru ii rezolva problema.
Precizez folosesc windows 7 pe 64bit

VA ROG AJUTOR, primul care ii da un ajutor sa rezolv problema dau fundy.

2 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Banuiesc ca "ping" este lag. Lagul acela se face cand se incalzeste laptopul sau descarc/incarc ceva pe internet eu sau oricine foloseste internetul in casa.

| OtravaDulce explică (pentru DenisIonut01):

Da e lag. de incalzit nu e vorba deoarece folosesc si cular AM LAG DUAR LA CS 1.6 la jocuri de ex : farcry3, call of duty 4 n-am lag.

Conexiunea la internet de destul de bunicica 22mb /s

Am instalat si alt cs 1.6 dar tot asa face cand joc in retea (multiplay)...
?