| Ghost01 a întrebat:

Din ce in ce mai multa lume pe Metin2, chiar nu inteleg de ce lumea se joaca metin2 pe langa faptul ca e un joc MMORPG foarte prost cu doar cativa boss-ii si cateva dungeonuri, tuturor le place, intrebarea e de ce?
Itemele sunt limitate, mare varietate de iteme nu ai, gamplay foarte prost, grafica si sunet penibila si mai este si un joc pay to win (Cel care plateste bani reali in joc are un avantaj simnificativ in fata altor jucatorii uneori atat de mare ca poate bate si 9-20 de jucatori de odata fara prea mult stres.
Foarte multi prieteni imi spune "-joci Metin2?", si cand spun asta ma refer la peste 140 de persoane care zic asta zilnic doar pe skype.O sa spuneti "Daca tie nu iti place de ce il critici nici macar nu la-i jucat", l-am jucat cand eram mic si prost am avut conturi peste conturi si intr-un final am avut un cont de level 60 cu cateva iteme +9, bineinteles tot cu ajutorul cuiva. Oricum contul a fost banat pentru ca "Automobile"happy.Mai nou toata lumea hop pe private, aici iar intervine ideea pe o scara de la 1-10.Grafica -3; sunet-3; Gameplay-2; Story-Este un fel de cutiuta cu ideii la nimereala bagate in misiuni fara vreo importanta relevanta sau deseori legate intre ele-0.
Acuma la cat de ***** e jocul merge pana si pe telefoane.Recunosc la timpul lu-i cand aparuse era ceva pe un pc cu procesor pentium single core 1.40 GHz.Dar acum de ce lumea inca se joaca?
Un prieten mi-a spus "Eu ma joc metin doar pentru pvp.", WTF, un game cu 5 skill-uri pe bara si un sistem de combat aproape de cel de la MARIO, sisteme de combat am vazut mai bune pe acele sisteme vechi ce mergeau pe casete.
Un game cu un sistem de combat incredibil este terra online care a devenit free de ceva timp acolo daca ai skill (mainile si eventual si creier), poti bate si un boss singur asta indiferent daca ai sau nu iteme cumparate.Intrebarea este de ce lumea se mai joaca Metin2?
Odata cineva mi-a spus ca "La metin trebuie skill e ca un fel de Cs1.6". straight face (iti trebuie toate cele cinci degete de la mana ca sa poti opera o tastatura decent intr-un game straight face )
Din punctul meu de vedere iti trebuie un cap, putin mai tare nu prea moale ca sa poti apasa cum trebuie pe butoanele de skill si niste iteme bonusate frumos si duelul este ca si castigat.
Ok. deci.
De ce mai se joaca acest joc?
De ce?

10 răspunsuri:
| ΣηJΦY a răspuns:

Mda asa e metin2 nu e un MMORPG foarte reusit dar gandeste-te ca pe RO joaca undeva la 7 milioane de romani.Si nu e adevarat ca uni nu au bani de pc nou si de aia joaca metin eu am un pc destul de bun (am dat 16 milioane pe el) si inca ma mai joc metin(ma joc de la 7 ani), iar in privinta grafici metinul este lansat in 2004 acum 10 ani deci e clar de ce are o grafica proasta.

| XD_Jmen_1989 a răspuns:

Ok, ai scris un roman intreg despre dezavantajele metin2 laughing) (y) TRAIASCA WoW happy

| Ghost01 explică:

@XD_Jmen_1989
Am incercat si eu un argument cat de cat bun.
@Alin_Constantin_1979
Sa spunem ca este o sansa de 10% ca 1 din 10 jucatori sa aiba pc asa prost incat sa mearga doar metinu cam vreo 3% din populatia de pe metin e construita din acei oamenii.Deci e nesimnificativa treaba si oricum exista jocuri ca Cs 1.6 si wow si multe altele care merg pe pc-uri foarte vechi. Efect de turma in game?
Nu stiu despre alti dar eu nu ma joc un joc care nu imi place doar asa pentru ca multa lume se duce pe el mai bine joc singur un joc dar sa imi plac conteaza...
Poate nu inteleg eu efectu de turma dar in opinia mea nu cred ca efectu de turma se aplica si in game cel putin nu in majoritatea cazurilor.

| Alin_Constantin_1979 a răspuns:

Românii, majoritar nu au bani de un pc Bun și numai metin și ca pot juca, și Cum ei se comporta ca turma, joaca unu, joaca toți.

| Ghost01 explică (pentru Alin_Constantin_1979):

Asa e nu au banii dar toata lumea are iphone si tableta.In zilele asta cu 12 milioane iti iei usor un pc decent pe care poti juca orice mmorpg low-high.Eu cu un amarat de procesor single core 2. 20GHz 1 gb ram si o placa video de la piata imi faceam de capt pe WoW acum cativa anii.Deci exclusa treaba cu bani si pc.

| Alin_Constantin_1979 a răspuns (pentru Ghost01):

E mai ușor sa iei tablete și telefoane decât sa iti pui mintea la contribuție și sa iti faci tu un pc.

| Ghost01 explică (pentru Alin_Constantin_1979):

La afi palace laptop si pc 12-15 milioane deja facut happy

| Alin_Constantin_1979 a răspuns (pentru Ghost01):

Ți-am zis deja efect de turmă, joaca unu joaca toți.

| Cosminutzu_Cosmi_1941 a răspuns:

Inainte nu era asa pe metin2ro atunci sansa de exp era 70%100 dar acum e 30%100 dropul mai bun ca acum itm din shop erau ieftine acum scump!

| blackrosessfinit a răspuns:

#metin2 #jadedynasty #joinme #lesplay #messageme #dm @TPU
#bob #mmorpgs #playlists #sharescommentsreacts #livestreams

#funda #pls #da #q&a