| ARTBucharest a întrebat:

Doresc sa va intreb daca pot juca jocuri pentru xbox360 pe xbox one in special FIFA world cup 2010 si FIFA world cup 2014 (stiu ca este doar pentru xbox360 dar nu exista vreo solutie?)

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Nu deoarece nu sunt pe lista de jocuri vechi compatibile.

| ARTBucharest explică (pentru Wr3nch):

Inteleg dar de ce alte jocuri sunt compatibile si acestea nu?

| Wr3nch a răspuns (pentru ARTBucharest):

Pentru ca Microsoft trebuie sa introduca un update care le face compatibile, si au decis sa se concentreze pe alte titluri mai populare.

| ARTBucharest explică (pentru Wr3nch):

Am inteles poate se vor gandi si la celelalte jocuri sa putem juca mai multe si din cele vechi
multumesc de raspuns