| wsernameinvalid a întrebat:

după mult timp de inactivitate... am ajuns din nou la o problemă care este improbabil de rezolvat. Acum câteva zile, mi-am luat GTA: Vice City Stories PC edition. Jocul porneşte fără probleme, are un Intro frumos, apăs pe "New Game", jocul se încarcă. Ei, dar cum era de aşteptat, era prea frumos să funcţioneze din prima. Aşa că după ce jocul a terminat Loading Screen-ul, mi-a apărut următoarea eroare: cu titlul "Colormod" eroarea CreatePixelShader: D3DERR_INVALIDCALL.
Aş aprecia foarte mult dacă cineva ar găsi o soluţie la problema asta... Am căutat pe net, dar am găsit numai soluţii la erori asemănătoare, nu şi la eroarea mea specifică.
Vă mulţumesc pentru timpul acordat problemei mele.

Răspuns Câştigător
| DarthNiger a răspuns:

Nu iti merge pentru ca memoria ta de la placa video este de 256mb si mai ales tu nu ai placa video, ai o memorie integrata....asa ca te asigur ca nu prea ai ce sa joci cu un driver asa slab

4 răspunsuri:
| DarthNiger a răspuns:

Ce placa video ai?

| wsernameinvalid explică (pentru DarthNiger):

Te rog să nu comentezi asupra modelului...winking
Intel(R) Q965/Q963 Express Chipset Family
Este veche, ştiu...

| DarthNiger a răspuns (pentru wsernameinvalid):

Placa video este problema

| wsernameinvalid explică (pentru DarthNiger):

Hmmm eşti sigur? Adică îmi funcţionează jocuri mai "grele" decât ăsta. Mă rog, dacă placa ta video nu are ceva gen "pixel shader model 3", atunci doar atât lucru este nevoie să te facă incapabil să joci un joc.
Totuşi... nu cred că placa mea e de vină.

| DarthNiger a răspuns (pentru wsernameinvalid):

Nu iti merge pentru ca memoria ta de la placa video este de 256mb si mai ales tu nu ai placa video, ai o memorie integrata....asa ca te asigur ca nu prea ai ce sa joci cu un driver asa slab