| Varsatorul1 a întrebat:

Este adevarat ca AMD-urile se incalesc mai repede decat Intel-ulrile?
Asta e procesorul pe care vreau sa il cumpar si am auzit chestia asta si nu stiu csf :https://www.emag.ro/......DLW0CMMBM/
Vre-o parere?
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Andresso a răspuns:

Alea nu prea se incalzesc, de la ryzen 5 3600 in sus, alea se incalzesc tare.
Procesorul ala pe care vrei sa-l cumperi nici nu-ti trebuie un alt cooler, coolerul ala stock o sa-si faca treaba.

1 răspuns:
| Andresso a răspuns:

Cu cat procesorul e mai puternic, cu atat temperatura lui e mai mare, tu ai ales un procesor low-end sa zic asa, nu o sa ai probleme cu temperatura, asa ca stai liniștit.