| bvkeny a întrebat:

Eu am un monitor Asus vw192s si o placa video nVIDIA gt 730. Daca-mi iau un PC cu placa video GTX 1050 ti Gaming X, rezolutia la monitor va fi mai mare?
Momentan rezolutia cea mai mare pe care o suporta este 1600x1024, dar se vede totul ciudat si cel mai bine se vede pe 1280x1024.
Trebuie sa-mi iau alt monitor ca sa pot avea rezolutie full hd?

1 răspuns:
| chronoStrix a răspuns:

Salut! Rezolutia nativa a monitorului e de 1440x900.
Daca o sa iti schimbi placa video nu o sa mearga mai mare decat rezolutia maxima suportata de monitor, deci da, trebuie sa iti iei altul daca vrei rezolutii mai mari.