| Emilian_Cosmin_1994 a întrebat:

eu joc Left 4 dead 2 si am lag mare, cand joc single player, ce sa fac? FUNDA! URGENT!

8 răspunsuri:
| T4zu a răspuns:

Salut, ajuta-ne cu niste specificatii tehnice ale pc-ului tau. Click dreapta pe My Computer > Proprietati si spune ce vezi acolo. ( Computer si System )

| Emilian_Cosmin_1994 explică (pentru T4zu):

Size:355 bytes (355 bytes)
Size on disk: 4.00 KB (4, 096 bytes) DESTUL? happy

| T4zu a răspuns (pentru Emilian_Cosmin_1994):

NU... Ma intereseaza ce processor ai, memorie ram si daca stii ce placa video.

| Emilian_Cosmin_1994 explică (pentru T4zu):

Procesor. Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 3.00 GHz
RAM 2.00 GB TE ROG AJUTA-MA, DACA MA AJUTI DAU FUNDA.

| T4zu a răspuns (pentru Emilian_Cosmin_1994):

Salut. Oke asta este ceea ce voiam sa aud. Daca jocul iti mergea greu inca de prima data de cand l-ai bagat in PC, ar trebui sa stii asta: -fie placa ta video nu este capabila sa suporte o claritate atat de mare (intra in Optiuniile jocului si fa grafica pe minimum), fie daca este o placa buna se incalzeste destul de tare, fata de cum ar trebui si de aceea sa provoce lag-ul. Ar mai putea fi si din cauza ca ti-e virusat PC-ul in cazul in care nu folosesti nici un av, si asta ar trebui sa simti in general. Daca vrei sa vezi daca e virusat sau nu incearca solutia gratuita pentru. 30 zile, rapida si eficienta HitmanPro uite linkul: http://www.surfright.nl/en si dai Download de la chenarul HitmanPro 3.7. Inainte de asta fa o optimizare pc cu programul acesta, il extractezi si intri in el > dai "Analizeaza", iar dupa ce termina "Run Clean" http://www.softpedia.com/dyn-postdownload.php?p=79174&t=4&i=1.Daca nici un lucru de aici nu ti-a folosit, spune-mi si ce placa video ai (Model, MB, bit), ca sa stiu mai precis. Cam atat te-am putut ajuta si inca ceva daca ai o placa video slaba nu te astepta sa mearga prea bine jocul, iar daca e buna ar putea fi si din cauza sistemului tau de operare, dar e putin, chiar putin probabil.

| T4zu a răspuns (pentru T4zu):

HitmanPro 3.7 -->linkul bun---> http://www.surfright.nl/en cu acesta afli daca iti este virusat pc-ul.

| T4zu a răspuns (pentru T4zu):

CClean --->linkul bun---> http://www.softpedia.com/dyn-postdownload.php?p=79174&t=4&i=1 cu acesta optimizezi PC-ul inainte de scan ca sa se termine mai repede. TI-am pus linkurile in 2 comentarii diferite sa nu le incurci.

| Emilian_Cosmin_1994 explică (pentru T4zu):

Omule am av, doar ca nu stiu ce placa video am... imi face asa de cand am descarcat jocu' am dat resolutia 600x400 cea mai mica... dar tot am lag
FUDNA! te rog ajuta-ma.