| Razvan0 a întrebat:

Eu si cu fratele meu am vrea sa jucam amandoi minecraft de pe 2 calculatare ( laptop si PC ), care au internet de la un router (TP-LINK), insa nu prea se poate deoarece avem acelasi ip, iar cand sa se conecteze si celalalt pe acelasi server ii spune : " You have exceeded the max numbers of registration for your account.". SI as vrea sa stiu daca exista vreo solutie sau macar daca am putea sa nu ma avem amandoi exact acelasi IP.
Daca stie cineva o solutie, va rog frumos? big grin

3 răspunsuri:
| r3flexe a răspuns:

Nu se prea poate

| SuperFraTele a răspuns:

Puteti folosi Hamachi.
te poti uita pe youtube cum se foloseste, mie nu mi s-a parut greu, dar daca il folositi trebuie sa iti faci setarilela minecraft pentru ip-ul programului(hamachi). Bafta!

| Sharky_Fistis_1993 a răspuns:

Sau daca ai ip fix dela provider (adica RDS sau Romtelecom sau ce ai tu) poti seta di router pentru fiecare device ce IP sa primeasca. dar asta ee mai compliucat daca nu sti retelistica big grinDbig grin