| MeDarius a întrebat:

Eu vreau sa fac upgrade de la 4 gb ram la 8 gb ram, momentan am 4. 00GB Dual-Channel DDR3 @ 666MHz
si vreau sa stiu daca pot adauga acesti rami http://www.pcgarage.ro/memorii/hyperx/savage-4gb-ddr3-16 00mhz-cl9/.

6 răspunsuri:
| Adrian926a a răspuns:

Trebuie sa fie aceeasi frecventa, sa fie ddr3

| MeDarius explică (pentru Adrian926a):

Pai sunt amandoua ddr3, deci e bine, nu?

| Adrian926a a răspuns (pentru MeDarius):

Sa fie si aceeasi frecventa, tu cand ai pus intrebarea ai gresit nu stiu ce ai vrut sa scrii, ai scris "momentan am 4. 00GB Dual-Channel DDR3 @ 666MHz" iar linkul de mai jos spune ca e de 1600 mhz deci daca sunt de aceeasi frecventa e bine iti va merge

| MeDarius explică (pentru Adrian926a):

Cand am zis momentan am... ma refeream ca acum am 4gb dual-channel ddr3 666MHz

| MeDarius explică (pentru Adrian926a):

Si eu am intrebat daca pot pune acei rami din acel link la rami care ii am eu

| MeDarius explică:

Am uitat sa mentionez ca am placa de baza ASRock H81M-DG4