| anonim_4396 a întrebat:

Folosesc nVidia GeForce NOW de putin timp pe fortnite. FPS-urile sunt peste asteptari dar problema este internetul, de exemplu azi-noapte intre orele 3 dimi si 5 dimi mi-a mers bine netul pe nVidia Geforce NOW cand ma jucam, dar azi cand am intrat, aveam wi-fi pe rosu din program... cum as putea sa rezolv problema asta? Furnizorul de internet nu-l pot schimba deoarece in urma cu un an am semnat pe cont propriu prelungirea contractului cu inca 5 ani asadar nu pot anula contractul, ce sa fac? Exista vreun " truc " sau vreo "setare" pentru nVIDIA geforce now?

Răspuns Câştigător
| Jakye a răspuns:

TPU nu poate face nimic. Nu e ca și când am putea veni noi la tine acasă și să-ți mărim viteza de internet.

Dar tu poți face ceva. Verifică dacă ai alte lucruri care consumă viteza de internet, de exemplu, dacă descarci ceva sau dacă foarte multă lume folosește internetul.